Večer s integračními konstelacemi L.I.P.

19. 6. 2023

Večerní ochutnávka procesu životní integrace L.I.P. v řevnicích

Večer je určen pro ty, které zajímá práce s konstelačním formátem LIP (Lebensintegrationsprozess = Proces životní integrace) vytvořeným Wilfriedem Nellesem.

Tento formát dál rozvíjí metodu rodinných a systemických konstelací a propojuje techniku zastupování podle B. Hellingera s modelem stupňů vědomí v životě podle W. Nellese.

Pozornost tu není zaměřena na vztahy s druhými lidmi tak jako u rodinných konstelací, ale jen na klienta samotného, na jeho jedinečnou životní cestu.

Pomocí zástupců se tu z odstupu díváme na jednotlivé etapy svého života (prenatální období, dětství, dospívání), přičemž sami stojíme na pozici dospělého a nahlížením do tohoto zrcadla své duše integrujeme a přijímá tyto své vnitřní části (nenarozené dítě, dítě, dospívajícího), i vše, čím tyto části v danou dobu procházely, do sebe.

Jde o velmi klidný a nedramatický, ale velmi hluboký a často dojemný vnitřní proces. Dochází ke spontánnímu ocenění své svébytné životní cesty a spojení se svou nejpůvodnější vnitřní podstatou, se svou jedinečnou misí, s níž jsme sem přišli. 

Někteří účastníci proces prožívají jako jakési zasvěcení do své vlastní bytostné esence.

Více o Procesu životní integrace LIP se dočtete níže na stránce.

 

Co si můžete odnést?

  • novou perspektivu na svůj život a sebe sama
  • uvidění a přijetí svých jedinečných darů
  • vnitřní mír a usmíření se svou minulostí, jakkoli bolestivou
  • propuštění dětských dramat a role oběti
  • novou radost a sílu do života, pocit vnitřního dospění  

 

 

Místo konání

Řevnice
V Tůních 552, Řevnice, 252 30

Časový rámec

18:00 – 21:00 hod.

Kurzovné

550,-Kč. Příspěvek zahrnuje kurzovné, pronájem prostor a drobné občerstvení.

Počet účastníků

Max. kapacita je 12 lidí.

Z časových důvodů je zpravidla je prostor pro cca 3-4 vlastní procesy. Je velmi cenné a přínosné stát i v rolích v konstelacích druhých. Jde především o seznamovací večer s tímto konst. formátem.

Přihlášky

Mailem na petrape13@volny.cz
Vaše přihláška je platná a místo rezervováno až po zaslání platby 550,-Kč
na č.účtu: 188187646/0300. 

O procesu životní integrace

Proces životní integrace (Lebensintegrationsprozess = LIP) je nový konstelační formát, jehož autorem je Wilfried Nelles.
Tento formát propojuje metodu zastupování dle B. Hellingera s modelem stupňů vědomí v životě dle W. Nellese. Pozornost tu není zaměřena na vztahy s druhými lidmi tak jako u rodinných konstelací, ale jen na klienta samotného, na jeho jedinečnou životní cestu a dary v ní obsažené.
Na to, abychom spatřili sami sebe a svůj potenciál a mohli vnitřně obejmout sami sebe s celou svojí minulostí a životním příběhem, je potřeba, abychom byli vnitřně v dospělém vědomí. Jen tak, z tohoto odstupu, totiž můžeme opravdu uvidět sami sebe.

A k tomu krásně napomáhá právě tento specifický konstelační formát. Z pozice dospělého se totiž z odstupu díváme na svá mladší JÁ: dítě v děloze, dítě v rodině a dospívajícího, které zastupují zástupci z řad účastníků semináře. Mají v konstelaci pevné místo, a my se jen díváme na to, co je potřeba uvidět – někdy to může být nejdříve něco těžkého a náročného z toho období – ale tím, že stojíme na pozici dospělého, jsme zazdrojovaní: jsme v Tady a Teď, tedy jsme schopni uvidět onu událost nebo zranění s odstupu, dovolit třeba ještě pocity, které tehdy nemohly proudit, a hlavně uvidět, že už je to pryč. Ohrožení pominulo, my už jsme jinde. Když si tohle do morku kostí uvědomíme – že my už nejsme v té situaci, tedy nemusíme se chránit – jsme volní. A zároveň v hlubokém propojení se vším, čím jsme prošli a co nás formovalo a dalo rozvinout naší síle, odolnosti, hloubce a důstojnosti.

Jde o velmi klidný a nedramatický, ale velmi hluboký a často dojemný vnitřní proces. Dochází ke spontánnímu ocenění své svébytné životní cesty a spojení se svou nejpůvodnější vnitřní podstatou, se svou jedinečnou misí, s níž jsme sem přišli. Někteří účastníci proces prožívají jako jakési zasvěcení do své vlastní bytostné esence.

KONTAKT

e-mail

petrape13@volny.cz

telefon

+420 731968319

ADRESA

Mgr. Petra Pejchalová
Musilova 37
586 01 Jihlava
IČO: 74569660

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU NOVINEK