ochutnávka L.I.P.

VEČERNÍ OCHUTNÁVKA PROCESU ŽIVOTNÍ INTEGRACE L.I.P.

Tento večer je určen pro ty, které zajímá práce s konstelačním formátem LIP (Lebensintegrationsprozess = Proces životní integrace) vytvořeným Wilfriedem Nellesem, a rádi by ho zažili na vlastní kůži – ať už jako klient nebo jako zástupce v procesu druhých.

Tento formát propojuje metodu zastupování dle B. Hellingera s modelem stupňů vědomí v životě dle W. Nellese.

Pozornost tu není zaměřena na vztahy s druhými lidmi tak jako u rodinných konstelací, ale jen na klienta samotného, na jeho jedinečnou životní cestu.

Pomocí zástupců se zde klient z odstupu dívá na jednotlivé etapy svého života (prenatální období, dětství, dospívání), přičemž sám stojí na pozici dospělého a nahlížením do tohoto zrcadla své duše integruje a přijímá tyto své vnitřní části (nenarozené dítě, dítě, dospívajícího), i vše, čím tyto části v danou dobu procházely, do sebe.

Jde o velmi klidný a nedramatický, ale velmi hluboký a často dojemný vnitřní proces. Dochází ke spontánnímu ocenění své svébytné životní cesty a spojení se svou nejpůvodnější vnitřní podstatou, se svou jedinečnou misí, s níž jsme sem přišli. 

Někteří účastníci proces prožívají jako jakési zasvěcení do své vlastní bytostné esence.

Více o Procesu životní integrace LIP najdete níže na stránce – doporučuji si přečíst.

 

Co si můžete odnést?

  • novou perspektivu na svůj život a sebe sama
  • uvidění a přijetí svých jedinečných darů
  • vnitřní mír a usmíření se svou minulostí, jakkoli bolestivou
  • propuštění dětských dramat a role oběti
  • novou radost a sílu do života, pocit vnitřního dospění  

Místo konání

Praha, Maitrea
Týnská ulička 1064, 110 00 Staré Město

 

Časový rámec

18:00 – 21:00 hod.

 

Kurzovné

800,-Kč. Příspěvek zahrnuje kurzovné, pronájem prostor a drobné občerstvení.

 

Počet účastníků

Max. kapacita je 14 lidí.

Z časových důvodů je zpravidla je prostor pro cca 3-4 vlastní procesy. Zkušenost je taková, že ti, kdo v daný čas mají vlastní konstelaci obdržet, ji obdrží. Většinou o tom rozhodneme losem. Je velmi cenné a přínosné stát i v rolích v konstelacích druhých. Jde především o seznamovací večer s tímto konst. formátem.

 

Přihlášky

Mailem na petrape13@volny.cz
Vaše přihláška je platná a místo rezervováno až po zaslání zálohy 500,-Kč
na č.účtu: 188187646/0300. Doplatek je splatný v hotovosti na místě.

Storno podmínky: Uhrazená záloha je nevratná. Můžete však za sebe poslat někoho jiného, kdo Vaši zálohu může využít v plné výši.   

O procesu životní integrace

Proces životní integrace (Lebensintegrationsprozess = LIP) je nový konstelační formát, jehož autorem je Wilfried Nelles.
Tento formát propojuje metodu zastupování dle B. Hellingera s modelem stupňů vědomí v životě dle W. Nellese. Pozornost tu není zaměřena na vztahy s druhými lidmi tak jako u rodinných konstelací, ale jen na klienta samotného, na jeho jedinečnou životní cestu a dary v ní obsažené.
Na to, abychom spatřili sami sebe a svůj potenciál a mohli vnitřně obejmout sami sebe s celou svojí minulostí a životním příběhem, je potřeba, abychom byli vnitřně v dospělém vědomí. Jen tak, z tohoto odstupu, totiž můžeme opravdu uvidět sami sebe.

A k tomu krásně napomáhá právě tento specifický konstelační formát. Z pozice dospělého se totiž z odstupu díváme na svá mladší JÁ: dítě v děloze, dítě v rodině a dospívajícího, které zastupují zástupci z řad účastníků semináře. Mají v konstelaci pevné místo, a my se jen díváme na to, co je potřeba uvidět – někdy to může být nejdříve něco těžkého a náročného z toho období – ale tím, že stojíme na pozici dospělého, jsme zazdrojovaní: jsme v Tady a Teď, tedy jsme schopni uvidět onu událost nebo zranění s odstupu, dovolit třeba ještě pocity, které tehdy nemohly proudit, a hlavně uvidět, že už je to pryč. Ohrožení pominulo, my už jsme jinde. Když si tohle do morku kostí uvědomíme – že my už nejsme v té situaci, tedy nemusíme se chránit – jsme volní. A zároveň v hlubokém propojení se vším, čím jsme prošli a co nás formovalo a dalo rozvinout naší síle, odolnosti, hloubce a důstojnosti.

Jde o velmi klidný a nedramatický, ale velmi hluboký a často dojemný vnitřní proces. Dochází ke spontánnímu ocenění své svébytné životní cesty a spojení se svou nejpůvodnější vnitřní podstatou, se svou jedinečnou misí, s níž jsme sem přišli. Někteří účastníci proces prožívají jako jakési zasvěcení do své vlastní bytostné esence.

KONTAKT

e-mail

petrape13@volny.cz

telefon

+420 731968319

ADRESA

Mgr. Petra Pejchalová
Musilova 37
586 01 Jihlava
IČO: 74569660

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU NOVINEK