PETRA PEJCHALOVÁ

O MNĚ

Jsem průvodkyně žen a mužů na cestě sebepoznání a osobního rozvoje, lektorka, konstelářka.

Více než 10 let vedu semináře a individuální sezení, pracuji především technikou konstelací / individuálních konstelací doplněnou konstelačními rituály, meditačními a imaginačními technikami a jemnou prací s tělem a nervovým systémem. V konstelační práci, tak jak ji pojímám, se pro mě potkává terapie s meditací, něco Vyššího s něčím Pozemským. Řídím se fenomenologickým přístupem, tzn. nechávám se vést z místa „nevědění”. Nechávám vyjevit a ukázat se to, co potřebuje být uviděno, a uznáno. A klient i já se tím necháváme proměňovat. Hlavním těžištěm a vodítkem je mi při tom práce s vědomím a jeho úrovněmi. Záměr vést klienta z minulosti do přítomnosti a dospělého vědomí, k jeho zralosti, svobodě a osobním darům.

Do ČR přináším terapeutickou práci a přístup Wilfrieda Nellese – jeho fenomenologickou psychologii a konstelační formát Proces životní integrace, o něž se ve své práci opírám.

Jsem zakladatelkou Nelles Institutu Česká republika, partnerského institutu pro ČR. S W. Nellesem spolupracuji více než 14 let, jako organizátorka a tlumočnice jeho výcviků a seminářů. Za tu dobu jsem uspořádala téměř 20 otevřených seminářů a 4 víceleté konstelační výcviky, v posledních 2 jsem působila také jako jedna z lektorek.

Jsem rovněž překladatelkou, přeložila jsem do češtiny 4 knihy Wilfrieda Nellese a 2 knihy Berta Hellingera.

V roce 2008-09 jsem absolvovala základní konstelační výcvik Bhagata Zeilhofera, 2010 Výcvik v trauma-konstelacích podle F. Rupperta. V letech 2011-12 Výcvik v Procesu životní integrace.

Jsem absolventkou Výcviku facilitátorů a Školy mysterií Dancing Heart Path Guye Barringtona.

V letech 2003-2020 jsem absolvovala nebo se účastnila jako tlumočnice či asistentka celé řady dalších seberozvojových workshopů a výcviků, se zaměřením od šamanismu přes biodynamickou bodyterapii a EMDR po práci s intimitou a sexualitou.

Všechny tyto nabyté zkušenosti a inspiraci přirozeně vetkávám do své práce s klienty, jejímž hlavním fokusem ale zůstává konstelační práce a práce s vědomím.

Dále se kontinuálně vzdělávám, v současné době studuji Školu rituálů Barbory Zemanové a práci s traumatem a nervovým systémem Somatic Experiencing na Institutu Neurotracking v Mnichově.

Jako lektorka hostuji v Akademii Libchavy, kde spolu-lektoruji v programu osobního rozvoje seminář Vnitřní dítě.

Jsem členkou Asociace systemických konstelací (ČASK), od r. 2020 členkou její rady.

Ve své práci pomáhám lidem propojovat se s hlubšími dimenzemi života i sebe sama. Věřím, že každý si v sobě neseme určité „posvátné zranění”, které je zároveň místem našeho osobního daru, našeho talentu. Dodávám odvahu nahlédnout do hloubek své duše, uvidět a bez souzení obejmout a integrovat své vnitřní části, byť zdánlivě protichůdné nebo neslučitelné, které jsou jednoduše naší přirozeností. Promění se tak v naše dary a my se usazujeme do své integrity, vnitřní pravdivosti a dospělosti – neboť jsme přitakali sami sobě se vším.

Ukazuji klientům, že naše jedinečnost je do nás vložena již od počátku a není potřeba se nijak vylepšovat a opravovat, pouze uvidět, kým už dávno jsme. Toto vědomí nám dává důstojnost a sebevědomí.

Miluju hory a přírodu a své sólo toulky v ní, cestování a svou samotu a ticho, do kterých se nořím napojit sama na sebe a své vnitřní vedení. Obdivuju krásu a ráda se jí obklopuji, třeba ve formě květin. Mám ráda dobré jídlo a víno, tanec různých forem a hluboké rozhovory ve dvou.
Protože i má osobní cesta je spojená s uzdravováním ženství, ženské síly, sebelásky a sebehodnoty, je mou srdeční záležitostí inspirovat ženy v přijetí sebe sama, v oživování energie proudící v jejich tělech a lůnech. Zažehnout v sobě přirozenou živost, radost a šťavnatost a spojovat se se svou přirozenou ženskou silou. A stále více tak vtělovat a ztělesňovat hlubokou moudrost a přirozenou spiritualitu, která se v ženském těle ukrývá.

REFERENCE

Co řekli o mojí práci klienti

JOSEF

„Chci ti říct, že mi naše spolupráce a tvoje práce moc pomáhá.
Že mi dává naději, že se uzdravuju. Než jsem k tobě přišel, pomalu jsem to vzdával, ale to, co děláš, mi moc pomáhá, funguje to a dává mi naději.”

Jitka

„Integrační konstelace LIP u Petry Pejchalové jsem měla tu čest zažít minulou sobotu a za mě to byly možná nejléčivější konstelace vůbec. Život to určitě bude testovat, každopádně změny jsem cítila hned a dále je cítím. Kdo cítíte volání, určitě nebudete litovat.”

PETRA

„I přes drama doma cítím sílu, vděčnost, soucit a obrovskou chuť žít. Takovou tu zvědavou, ne unylou…
Děláš úžasnou „práci” a za to Ti moc děkuju.”

Martin

„Ahoj Petro, přijde mi, že máš fakt velký dar a přinášíš do Čech něco jedinečného. Dokola se vracím k Wilfriedovým knížkám a poslouchal jsem stará videa na Vimeu. Dosedá to do mě, nebo já do toho, hloub a hloub. Je to opravdu převratný, co do českého „rybníčku” díky vám proudí.”

.

KONTAKT

e-mail

petrape13@volny.cz

telefon

+420 731968319

ADRESA

Mgr. Petra Pejchalová
Musilova 37
586 01 Jihlava
IČO: 74569660

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU NOVINEK