Milujme i tak

Silným trendem současnosti je experimentovat s nějakou formou volných vztahů nebo polyamorie – hlavně se nevázat, ale demonstrovat svou nezávislost a samostatnost a zakládat si na svém „singlovství“.
Někdo má zase potřebu se přehnaně věnovat duchovní cestě, nutkavě cestovat nebo přehnaně pracovat.
Nebo máme pocit, že než se pustíme do vztahu, musíme se nejprve stát dokonalou ideální „Bohyní“ či „Bohem“. A můžeme se tím zacyklit do nekončícího kolečka objíždění ženských/mužských seminářů.

Jako by nám při tom všem stále něco unikalo.
Nemůže to být tím, že unikáme sami před sebou, před svou touhou se skutečně odevzdat jednomu muži, jedné ženě a spočinout? Ponořit se do proudu života, přestože vůbec nevíme, kam nás zavede a nemáme ho ani trochu pod kontrolou…

Co když nás s naším ženstvím (mužstvím) nejvíce propojí odevzdání se skutečnému, živému partnerovi? Když do toho přes všechny strachy, pochybnosti a nevědění půjdeme a necháme se vést?

Pojďme přijmout svou zranitelnost a otevřme se vztahu – přesto a právě proto, že jsme dnes všichni samostatní a materiálně i emocionálně soběstační a bez partnera bychom se dokázali obejít: MILUJME I TAK.

Je možné, že přesně to dnes dává vztahu tu přidanou hodnotu…kdo ví…?

0 comments on “Milujme i takAdd yours →

Napsat komentář